21 березня 2025

Національний Тиждень читання поезії «Пісня тисячі голосів»

 «З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос — в неї багатоголосся». Ці слова Сергія Жадана стали гаслом Національного тижня читання поезії 2025, що тривала з 17 до 23 березня.

Українська поезія — це не просто рядки, це голоси, що єднають. Вона допомагає нам зрозуміти одне одного, зберегти важливі моменти та знайти відгук у серцях.

У складні часи вона стає мостом між тими, чиї шляхи, здавалося б, розійшлися. Ми маємо дуже різні голоси: голоси цивільних, що проживають війну у своїх містах і селах, військових, які боронять нашу землю, вимушених переселенців та емігрантів різних хвиль, дітей, волонтерів, людей з різних куточків країни та світу. Але всі вони разом творять спільний голос – голос сучасної української поезії.

Тиждень поезії — це можливість відкрити для себе різноманітність українського слова, відчути силу літератури, яка зберігає нашу індивідуальність та водночас об’єднує.

      Бібліотека-філія №4 ЦБС для дорослих також долучилася до Національного тижня читання поезії з низкою заходів і запропонувала молоді та читачам різного віку  чимало книг і  поетичних збірок з фондів книгозбірні.

      В літературно-мистецьких заходах активну участь прийняли студенти Придунайської філії ПрАТ «ВНЗ «МАУП»  та учні  Придунайського фахового коледжу ПрАТ «ВНЗ «МАУП».

     Працівники бібліотеки-філії підготували для студентської молоді презентацію книжкової виставки «Пісня тисячі голосів» (Сучасна українська поезія «Галерея чуттів»).

       В рамках Тижня поезії проведено тематичне засідання студентського клубу «Синергія» Придунайського фахового коледжу ПрАТ «ВНЗ «МАУП». Бібліотекарі підготували поетичну  композицію «Невтомний шукач свободи і щастя» (до 130-річчя з дня народження Максима Рильського, талановитого українського письменника, перекладача, літературознавця, мовознавця,етнографа, громадського діяча, академіка).

      Студенти Придунайської філії ПрАТ «ВНЗ «МАУП» прийняли участь у літературно-музичній експозиції «Поезія — це завжди неповторність» (до 95-річчя з дня народження Ліни Костенко,української поетеси, лауреатки Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), Ордену Почесного легіону (2022)).

          В фойє бібліотеки розгорнуто  яскраву виставку творчих робіт  вихованців ДХШ «Намалюй мені вірші»( за творами Л.Костенко)

          До Всесвітнього дня поезії у читальній залі  бібліотеки-філії  проведено літературно-мистецький захід - Поетичний альбом « Поезія – то серця мова – Надії, Віри і Любові – життя духовного основа».

Працівники бібліотеки-філії підготували для студентської молоді та запрошених гостей літературний екскурс «Особливості розвитку  національного поетичного жанру» з показом відео-презентації.

         Під час проведення літературно-мистецьких заходів у бібліотеці-філії №4 ЦБС для дорослих  у рамках  Національного Тижня читання поезії  юнаки та дівчата  натхненно читали поетичні твори класиків  та сучасних українських авторів.  Цікавим та плідним для кожного було творче  спілкування  з працівниками бібліотеки,викладачами,майстринями декоративно-прикладної творчості  м. Ізмаїл.

       Завершенням Національного Тижня читання поезії  став поетичний онлайн - марафон «З любов’ю до України». Студентство приєдналося до флешмобу #watchUaPoetry.

Чуття і почуття іноді  вирішують історію…

Мудро, взаємодіючи з іншими  стаємо сильнішими разом!


Немає коментарів:

Дописати коментар