04 червня 2024

Юнацькій бібліотеці-філії № 6 - 40 років!

5 червня 1984 року в Ізмаїлі у новому Південно-Західному районі, де розташовані робочі та студентські гуртожитки, Профтехучилища, Технікум механізації та електрифікації сільського господарства, дві загальноосвітні школи відкрили першу в Одеській області міську бібліотеку для юнацтва. Бібліотека розрахована на 30 тис. томів.

Які тільки випробування не випадали на долю бібліотеки: ремонтні роботи, ковід-обмеження, воєнний стан, але вона завжди прямує вперед, несучи світло, добро, знання і високу духовність.

Сьогодні Юнацька бібліотека обслуговує 3500 користувачів, яким за рік було видано 64000 примірників літератури. Зараз бібліотека вирішує різноманітні та складніші завдання, має інші пріоритети. До традиційних функцій просвітницького характеру додалися функції інформаційного центру. Змінюються форми обслуговування користувачів, характер взаємодії з різними соціальними групами, з установами, що формують культурне середовище міста. Бібліотека розвивається та підлаштовується під реалії часу: діє тренінговий центр для тимчасово переміщених осіб з окупованої території та клуб «Юність».

Бібліотека – це не просто назва, це одна сім’я, одна родина, один організм. В якому талановиті бібліотекари, майстри своєї справи успішно передають свої знання та вміння допитливим користувачам. Упродовж багатьох років особливу добру, домашню атмосферу бібліотеці створюють її співробітники. Протягом 40 років тут працювало більше 30 співробітників. Так, саме людська неповторність бібліотекаря визначає обличчя культурно-освітнього закладу, який своїм сорокарічним  ювілеєм довів, що гідний бути важливою сторінкою в історії нашого рідного міста.

У бібліотеці дбайливо зберігають матеріали, пов'язані з її історією. Сьогодні на виставках представлені унікальні свідчення минулих років. З них можна побачити, який багатий та унікальний досвід роботи тут накопичено, як багато зроблено на благо міста та читачів. У міні-музеї при бібліотеці «Бессарабський колорит» витає дух минувшини. Адже «без минулого немає майбутнього» - наголошує народне прислів’я.
Головним експонатом виставки стала старовинна дерев’яна скринька, з якої все і почалося. Загалом експонатів вже налічується близько двадцяти. Завдяки читачам і жителям регіону зібрано унікальні речі домашнього вжитку: ступки, ложки, тарілки, лампи, кочерга, праска, ліхтарі, хустки, серветки, вишиті рушники, та багато іншого. «Бессарабський колорит» - це дзеркало ставлення суспільства до своєї культури й історії, своєрідний посередник між сучасним і минулим. Жителі рідної Бессарабії розглядають бібліотеку, як одну з головних хранительок культурної і соціальної пам'яті.

Прийміть найщиріші вітання і дозвольте від усієї душі подякувати за сумлінну працю, креативний підхід до виконання своєї роботи та душевність. Бажаємо творчої наснаги та мирного неба! З Ювілеєм!

Немає коментарів:

Дописати коментар