Кожен місяць приносить нам нові відкриття та нагадування про імена, які залишили незабутній слід у культурній спадщині України. Березень 2025 року– не виняток. Це місяць, коли ми вшановуємо ювілеї тих, хто своїм словом формував і формує нашу літературну традицію, надихав і продовжує надихати українців на осмислення власної ідентичності.
Працівники
бібліотеки-філії № 3 організувала книжкову виставку «Колір і музика, слово і
пісня», присвячену українським митцям-ювілярам: Михайло Вербицькому, Ліни
Костенко, Максиму Рильському.
4 березня 2025 року виконується 210 років від дня народження Михайло Вербицького – українського священика, видатного музичного та громадського діяча. Адже якраз йому, одному із перших професійних композиторів Галичини, судилося стати творцем музики Державного Гімну України.
19 березня відмічає своє 95-річчя українська поетеса Ліна Костенко. Серед багатьох творів письменниці особливо виділяються історичні романи у віршах «Маруся Чурай», «Берестечко». За збірку «Неповторність» поетеса була відзначена Державною премією.
19 березня виповнюється 210 років від дня народження відомого українського поета М. Рильського. Він міг сказати про себе: все моє життя у моїх творах. Все, що залишив М. Рильський людям – наслідок його титанічної праці. Світлий образ поета-гуманіста, великого чарівника слова вражає і захоплює багатьох співвітчизників.
Роздуми про український народ, його героїчну історію, багату культуру стали змістом ліричних віршів «Україні», «Пам’ятник » , «Києву», «Слово про рідну матір»Українські майстри поетичного слова та музики – це не лише постаті минулого, а й творці сучасності, чий вплив відчувається й сьогодні. Їхні твори розкривають перед нами багатогранність людського досвіду, змушують замислитися над суттю життя, історії та культури. Від класиків, чиї імена вже стали символами, до тих, чия творчість знову отримує заслужене визнання – кожен із них має особливе місце в мистецькому пантеоні України.
Немає коментарів:
Дописати коментар