30 січня 2023

«Навіки молоді герої Крут»

Виставка-реквієм

бібліотека-філія № 3

2023 р.

  29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

         Міжнародне визнання української незалежності – це те, чим ми завдячуємо героям Крут. Затримавши російського ворога на чотири дня біля залізничної станції Крути, київські юнаки дали змогу владі УНР розгромити повстання російської п'ятої колони під назвою «повстання на заводі «Арсенал» у Києві.

         У Крутах вирішувалася доля молодої української держави. Кілька сотень відважних юнаків та чоловіків зробили свій вибір – виступили проти російської військової агресії, стали на захист України.

         Проголошення 22 січня1918 року незалежності Української Народної Республіки й перше у ХХ столітті її офіційне визнання затвердило на політичній карті світу нашу державу.

         Хоч Українська Народна Республіка проіснувала три роки, але це був час безперервної боротьби за її збереження. І тоді – понад 100 років тому, і тепер – ворог той самий. Нинішні захисники України завершують справу крутянців. 

         На вас, завзяті юнаки,

         Що возлюбили Україну,

         Кладу я кращі гадки,

         Мою сподіванку єдину…

Немає коментарів:

Дописати коментар