14 лютого 2023

З Міжнародним днем дарування книг!

Книга – один із наймудріших і найдорожчих подарунків, який ми можемо піднести своїм близьким та друзям.      

З давніх-давен книга в дар вважалася своєрідним способом вираження своєї поваги або можливістю завести гарне знайомство.

    Міжнародний день дарування книг відзначають 14 лютого, це – сучасне та досить молоде свято. Ідея цієї дати народилася у 2012 році у англійської письменниці, мами двох дітей – Емми Перрі. Вона стала організатором та координатором Міжнародного дня. Емма Перрі все своє життя присвятила популяризації літератури. Окрім написання книг, Емма веде свій тематичний сайт, де спілкується та дає поради всім батькам, які до неї звертаються. Ініціатива Перрі знайшла підтримку не тільки у знайомих батьків та педагогів в Англії, а й у письменників, видавців, представників культурних та благодійних організацій різних країн світу. 

  Як відомо, свято – Міжнародний день дарування книг – було засноване американськими колегами у 2012 році. З кожним роком дедалі більше країн приєднуються до цієї благородної акції. Еммі Перрі, організатор цього свята, письменниця з Великобританії звернулася до нас з вами із чудовим відео вітанням!

   « Наразі День дарування книг святкують понад 48 країн! Понад                             48 країн щороку, 14 лютого, намагаються передати якнайбільше книг дітям! І я справді вважаю, що зараз це важливо, як ніколи.

    Багато дітей не мають доступу до бібліотек в даний час, вони можуть бути не в змозі здобувати освіту в даний момент. Їм потрібні ці книжки! Книги відкривають багатьом людям безліч світів. Вони запалюють вашу уяву, вони допомагають вам вчитися, вони допомагають вам поринути в нові виміри. І, так, я дійсно думаю, що всі цього заслуговують.

Тепер я хочу сказати велике спасибі всім, хто приєднався до Міжнародного дня дарування книг. Ви гідні замилування! Дуже вам дякую за все те, що ви вже зробили.

     Я сподіваюся, що ви чудово проведете День дарування книг цього року і в наступні багато років! Дякую!».

   Міжнародний день дарування книг «нагадує нам, що висловити любов до когось так просто – треба подарувати йому добру, гарну книгу, яка розповість про ваші почуття та принесе справжню радість».

    Існують у цей день і неформальніші традиції, характерні для молодого свята. Наприклад, залишити прочитану книгу десь у громадському місці (поліклініці, транспорті, кафе). Можна в цей день подарувати книгу на вулиці здивованому перехожому або пожертвувати свої книги районній чи міській бібліотеці. 

    Наша бібліотека закликає відзначати цей день за допомогою подарунків у вигляді гарної, якісної літератури бібліотекам міста Ізмаїл, своїм рідним та близьким, розповідати про дату у всіх соціальних мережах, розповідати про прочитане та викладати фото книг, що сподобалися.

    Оскільки дата Дня дарування книг дивним чином збігається з більш популярною датою – Днем усіх закоханих – можна жартома вважати 14 лютого та Днем усіх закоханих у книгу. Даруйте книгу з любов'ю! 

    Дорогі читачі! Запрошуємо Вас взяти участь в акції «Подаруй книгу бібліотеці!» Якщо у Вас є книги, які Ви вже прочитали – ми з вдячністю візьмемо їх у дар! Кожна книга знайде свого читача!

   Книги можна принести  за адресою: 

вулиця Адмірала Холостякова, 41, Ізмаїл, Одеська область.


Інформаційно – бібліографічний відділ 

2023р.

Немає коментарів:

Дописати коментар